Nie przegap
Strona główna » Kultura » Grobla. Koncert Noworoczny

Grobla. Koncert Noworoczny

grobla - koncert noworocznyPiękną tradycją stały się noworoczne koncerty, które zawsze w okresie stycznia przyciągają tłumy widzów do Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Grobli.

Do tej pory koncertowała Orkiestra Dęta Grobla. W tym roku, formuła noworocznego koncertu została nieco zmodyfikowana i wzbogacona o występy grupy jasełkowej z Niedar oraz o występy finalistów „Gminnego Przeglądu Kolęd i Piosenki Zimowej”.

Bardzo licznie przybyła publiczność miała okazję wysłuchać utworów prezentowanych przez najlepszych wykonawców w swoich kategoriach wiekowych. Wśród laureatów były przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Grupa jasełkowa z Niedar, pod opieką Zofii Sugier – wieloletniej pasjonatki kultury i sztuki oraz osoby szczególnie zamiłowanej w pracę z dziećmi – zaprezentowała jasełka w wykonaniu grupy maluchów w efektownych, okolicznościowych strojach.

Dla niektórych był to pierwszy występ na dużej scenie i , jak się okazało, trema nie przeszkadzała, a improwizacje przypadały do gustu widowni, która gromkimi brawami nagradzała pomysłowość dzieci.

Występy laureatów konkursowych również podobały się publiczności. Po występie na scenie słowa gratulacji składał osobiście wójt Jan Pająk, nagradzając kwiatami i słodyczami występujących.

Na zakończenie wystąpiła Orkiestra Dęta Grobla pod batutą Jerzego Ciaćko. Jak zawsze występ orkiestry narodzony został dużymi brawami, a kapelmistrz Ciaćko oraz wokalistka otrzymali gratulacje i kwiaty z rąk Jana Pająka.

Galeria zdjęć <<<

ug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*