Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Autostrada z Krakowa do Tarnowa już prawie gotowa

Autostrada z Krakowa do Tarnowa już prawie gotowa

Autostrada z Krakowa do Tarnowa już prawie gotowa – takiej treści informacje pojawiają się w lokalnych mediach – serwisach internetowych, prasie i telewizji. Osoby mieszkające w pobliżu autostrady mogą potwierdzić, że autostrada jest „prawie gotowa”.

Oficjalne zapowiedzi weryfikuje pogoda, oraz problemy finansowe wykonawców. Przykładowo prace na odcinku A zagrożone są ze względu na bieżącą, trudną sytuację jednego z wykonawców – Polimexu. A jeszcze kilka miesięcy wstecz był to jeden z odcinków na którym prace postępowały najszybciej.

Jednak nie trudno zauważyć, że prace ogólnie zmierzają ku końcowi – od kilkunastu tygodni swobodnie przejeżdżamy nad węzłem Brzesko, poprawiła się sytuacja na ul. Wiślanej w Mokrzyskach, gdzie na styku z ul. Kopernika zniesiono ruch wahadłowy, który przez długi okres czasu komplikował komunikację w tym regionie. Mniej powodu do zmartwień mają również mieszkańcy Wokowic i Sterkowca – przywrócony został bowiem ruch na ul. Tarnowskiej – a to za sprawą oddania do użytku wiaduktu nr 57. Zastanawia co prawda nieco jakość prac na tym obiekcie (wykrzywione słupy oświetleniowe i niezbyt równy asfalt), ale po kilku miesiącach objazdów jest to najmniejszy problem dla mieszkańców. Z utrudnieniami muszą liczyć się natomiast mieszkańcy Szczepanowa – dotychczasowy przejazd drogą powiatową ze Sterkowca do centrum wsi został zamknięty, a na ukończenie prac przy wiadukcie drogowym nr 55 przyjdzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

O ile sprawdzą się zapowiedzi przedstawicieli GDDKiA i pojedziemy jeszcze w grudniu 2012 roku autostradą z Szarowa do Tarnowa (a właściwie wyrobem „autostradopodobnym” – bo czynna ma być na razie jedna nitka autostrady) – to ogólnie należy się spodziewać że prace wykończeniowe mogą potrwać jeszcze nawet do połowy 2013 roku. A wiec spełni się przepowiednia z pesymistycznego graffiti jakie nasi redaktorzy sfotografowali w 2011 roku w pobliżu dzisiejszego przejazdu pod linią kolejową w pobliżu węzła Brzesko. napis głosił „EURO 2013”.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia relacji video z przejazdu północną nitką autostrady na trasie z Brzeska do Szarowa. Należą się słowa uznania  za pracę społeczną jaką ona oraz wiele innych osób wkłada w dokumentację przebiegu prac  przy budowie odcinka autostrady A4 Szarów-Tarnów.

Relacja z 10 listopada. Jak widać na sporej części trasy jeszcze trwają prace wykończeniowe, brakuje również oznakowania poziomego oraz ekranów dźwiękochłonnych.

Budowa A4 – przejazd odc. Brzesko – Szarów (24 km), (3x)

Staraniem jednej z internautek o nicku „Agusia” dostępne są również schematy zaawansowania prac na kluczowym dla naszego powiatu odcinku:
Odcinek A – Szarów-Brzesko
Odcinek B – Brzesko-Tarnów Zachód
Odcinek C – Tarnów Zachód-Tarnów Północ

IB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*