Nie przegap
Strona główna » Kultura » Bochnia. „Dom wielu marzeń IV”

Bochnia. „Dom wielu marzeń IV”

biblioteka_3Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na otwarcie wystawy „Dom Wielu Marzeń IV” – 9 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 w sali klubu Biblioteki.

„Dom Wielu Marzeń IV” to kolejna wystawa prezentująca w bocheńskiej Bibliotece dorobek  twórczy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni, czyli prac powstałych podczas zajęć terapeutycznych.

Dzięki prowadzonym w ramach terapii zajęciom osoby niepełnosprawne mogą realizować się w rozmaitych formach artystycznego wyrazu. Terapię przez sztukę, czyli arteterapię, z powodzeniem stosuje wiele placówek a ich podopieczni tworząc obrazy i obiekty dzielą się z odbiorcami własnymi odczuciami, znaczeniami i  postrzeganiem świata. Ta forma terapii jest szczególnie ważna dla osób, które mają trudności z wyrażeniem swoich myśli i uczuć drogą werbalną. W pracy terapeutycznej DPS i ŚDP stosuje się różnorodne metody twórcze a wystawa przekrojowo obrazuje dorobek na różnym poziomie indywidualnych możliwości.
Prace zostały wykonane wieloma technikami: malarstwo na szkle, drewnie oraz płótnie farbami akrylowymi, pastelami olejnymi, obrazy „malowane” nitką, wyszywane ściegiem węzełkowym oraz haftem krzyżykowym…

Otwarcie wystawy „Dom Wielu Marzeń IV” uświetni występ podopiecznych DPS i ŚDP. Prace można oglądać do końca lutego 2016 r. w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Zapraszamy!!!

 —

inf.pras/sk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*