Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bochnia. Krzysztof Kokoszka kandydatem na burmistrza Bochni

Bochnia. Krzysztof Kokoszka kandydatem na burmistrza Bochni

Zawsze starałem się jednoczyć ludzi wokół jakiegoś celu, chcę to kontynuować także jako burmistrz – mówił Krzysztof Kokoszka, kandydat PiS na burmistrza Bochni, podczas swojej pierwszej  konferencji prasowej.

W spotkaniu zorganizowanym przez koło terenowe PiS  oprócz  Krzysztofa Kokoszki wzięli udział: szef bocheńskich struktur tego ugrupowania Ireneusz Sobas, a także  poseł  prof. Włodzimierz Bernacki przewodniczący zarządu okręgowego PiS.

–  Chcemy się otworzyć na szersze spektrum mieszkańców Bochni. Nie chcemy aby nasz kandydat był kandydatem tylko jednej strony sceny politycznej, kandydatem ściśle utożsamianym  z PiS ponieważ polityka lokalna jest bardzo specyficzna, to chodzi raczej o ucieranie pewnych poglądów, zdobywanie koalicji większej liczby mieszkańców. Naszym zdaniem Krzysztof Kokoszka te wymagania spełnia – mówił Ireneusz Sobas.

Bochnia. Krzysztof Kokoszka oficjalnym kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bochni.

Opublikowany przez Informator Brzeski Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Poseł Bernacki zwrócił uwagę, że Krzysztof Kokoszka zawsze był znany  z poglądów konserwatywnych. Podczas głosowania w  strukturach PiS  zyskał poparcie 2/3 głosujących.

Krzysztof Kokoszka  przedstawił założenia programu, z którym chce ubiegać się o  fotel burmistrza Bochni.  Opierają  się one na trzech filarach.

To szeroko pojęta komunikacja obejmująca między innymi budowę  łącznika, parkingów ale także dostęp do bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Program obejmuje także dbałość o czyste powietrze czyli wymianę starego typu pieców na nowoczesne.

Trzeci filar skupia się wokół spraw społecznych i rekreacyjnych.

– To także dość szeroki wachlarz tematów, obejmujący budowę samorządowego przedszkola,  mieszkań komunalnych w ramach programu mieszkanie plus, a także dostosowanie  miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych – wylicza Krzysztof Kokoszka.

Kandydat na burmistrza Bochni chciałby utworzyć w Bochni  strefę sportową  na bazie terenów w Chodenicach.

Szerszy program wyborczy zostanie przedstawiony podczas kolejnej konferencji prasowej.

Krzysztof Kokoszka ma 49 lat. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a także trzech kierunków na studiach podyplomowych (AGH, Uniwersytet Ekonomiczny i Krakowska Szkoła Wyższa). W PSP przepracował 28 lat. Z bocheńską KP PSP, którą kierował przez ponad 14 lat, rozstał się 31 stycznia 2018 roku.

– Odchodząc ze straży, myślałem o zaangażowaniu się w pracę samorządu – przyznał podczas dzisiejszego spotkania.

Krzysztof Kokoszka w Bochni mieszka od 1996 roku. Jest pasjonatem historii, szczególnie tej lokalnej. W wolnych chwilach dużo czyta, pracuje w ogrodzie, pasjonuje go także myślistwo. Jego żona Monika jest cenionym lekarzem neurologiem.

Fot. Maciej Mazur

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*