Nie przegap
Strona główna » Sport » Bochnia. Wygrana drugoligowych szczypiornistów w średnim stylu

Bochnia. Wygrana drugoligowych szczypiornistów w średnim stylu

W sobotę 7 października 2017 r. w drugoligowy zespół szczypiornistów MOSiR Bochnia gościł drużynę SPR Orzeł Przeworsk. Gospodarze zwyciężyli. Według  opinii bocheńskiego trenera stać nas było jednak na lepszy wynik.

MOSiR Bochnia & SPR Orzeł Przeworsk 33:25 (16:13)

Bramki zdobyli: Mateusz Zubik 3, Jakub Jewiarz 3, Filip Pach 7, Hubert Pamuła 1, Mateusz Bujak 4, Michał Dobrzański 4, Marcin Janas 4, Łukasz Urbanowicz 1, Iwo Stopczyński 1, Wojciech Dziedzic 1, Mateusz Rogóż 4.
Ponadto występowali: Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Serwatka, Paweł Waśniowski i Wiktor Czubala.

Najwięcej dla gości bramek zdobył Marcin Wnęk 6.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia przyjezdnych, ale po kilku dobrych akcjach bocheńscy piłkarze ręczni w siódmej minucie po skutecznym rzucie karnym, wykonanym przez Filipa Pacha wyszli na prowadzenie 3:1. W kolejnych minutach drużyna z Przeworska ambitnie walczyła lecz bochnianie skutecznie odpowiadali w ataku i w obronie. W końcowej części pierwszej połowy graliśmy nieskutecznie w ataku, marnując wiele dogodnych sytuacji.

W drugiej połowie szczypiorniści z Przeworska zniwelowali różnicę do trzech trafień. Wtedy to w 35 minucie wynik na tablicy wynosił 19:16. W kolejnych akcjach nadal u gospodarzy szwankowała skuteczność i wiele stuprocentowych sytuacji nie zostało wykorzystanych.

– Pomimo korzystnego zakończenia 33:25 (16:13) zagraliśmy przeciętne spotkanie i nie byliśmy dość skoncentrowani podczas rzutów, co pozwoliłoby nam osiągnąć dużo wyższy wynik mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Należy tutaj również pochwalić bramkarza gości Marka Nehrebeckiego, który w ciągu całego meczu popisywał się skutecznymi interwencjami. Pomimo naszego przeciętnego spotkania najważniejsza jest wygrana, a styl gry obiecujemy naszym kibicom poprawić.

Kierownikiem bocheńskiego zespołu jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań w grupie IV:
MUKS Siódemka Mysłowice & MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 33:23 (12:10)
SMS ZPRP Kielce & MKKS Gloria Katowice 33:31 (21:18)
Krakowiak Szkoła Gortata Kraków & Vive II Kielce 24:33 (13:20)
KS Padwa Zamość & SPR Wisła Sandomierz 28:26 (13:13)
SPR Grunwald Ruda Śląska & HLB Buskowianka  37:28 (16:10)
Politechnika Świętokrzyska Kielce & AZS UJK Kielce mecz przeniesiono na 9.10.2017
Azoty II Puławy pauzowały.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 15 października o godz. 15.00.  Gościć będziemy drużynę z Mysłowic. Mecz jak zwykle w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni.

 

MOSiR Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*