Nie przegap
Strona główna » Kultura » Dziecięce odkrywanie poezji

Dziecięce odkrywanie poezji

GKR Cikowice (1)3 czerwca w WDK w Cikowicach odbyła się 8. edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Dzieci odkrywają poezję”. W konkursie wzięło udział 49 dzieci, uczęszczających do placówek przedszkolnych na terenie gminy Bochnia, przebranych w bajkowe stroje, nawiązujące do tematyki prezentowanych wierszy z kanonu poezji dla dzieci.

Jak na prawdziwy konkurs przystało, jury w składzie: Barbara Krawczyk (kierownik Gminnej Biblioteki w Łapczycy), Elżbieta Miękina (kierownik miejscowej Świetlicy) oraz Małgorzata Brydniak (nauczyciel wychowania przedszkolnego)- wskazało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody i dyplomy, dla wszystkich uczestników konkursu, wręczał Jan Truś (dyrektor GCKCziS w Bochni), który pogratulował wszystkim dzieciom umiejętności aktorskich, zaś dyrektor GP w Cikowicach –  Agacie Dybza podziękował za cenną inicjatywę i sprawnie przeprowadzony konkurs.

Wyniki konkursu:

Kategoria  3,4 – latki:

  • I miejsce – Daniel Maliszczak – G.P. w Bogucicach oddział w Cerekwi
  • II miejsce – Patrycja Rachwalska – Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy oraz Adrian Ignacyk – G.P. w Gawłowie oddział w Ostrowie Szlacheckim
  • III miejsce – Filip Smoter – G.P. w Nieszkowicach Wielkich oraz Anna Jankowska – G.P. w Łapczycy

Wyróżnienia:

Magdalena Widła – G.P. Proszówki, Emilia Machaj – G.P. Baczków, Lena Szkodzińska – G.P.Cikowice, Oliwia Migdał – G.P. w Łapczycy oddział w Gierczycach.

Kategoria 5,6 – latki

  • I miejsce – Wojciech Sędek – G.P.Baczków
  • II miejsce – Julia Rynduch – G.P. Łapczyca oraz Aleksandra Ćwierz – G.P.Stanisławice
  • III miejsce – Natalia Ciuruś – G.P.Gawłów, Dariusz Piwowarczyk – G.P.Proszówki

Konkurs został zorganizowany przez Gminne Przedszkole w Cikowicach przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Galeria zdjęć <<<

ug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*