Nie przegap
Strona główna » Sport » Historyczny sukces judoczek MOSiR Bochnia w Mistrzostwach Polski

Historyczny sukces judoczek MOSiR Bochnia w Mistrzostwach Polski

626_p1130358Dwa złote medale, jeden srebrny, I miejsce w klasyfikacji medalowej młodziczek, I miejsce w klasyfikacji medalowej młodziczek i młodzików – to rezultat startu naszych zawodniczek w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Opolu 8/9 października 2016. Historyczny sukces osiągnęły judoczki, trenujące na co dzień w sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Startowały ze stuprocentową skutecznością. W Mistrzostwach Polski Młodziczek walczyły trzy zawodniczki i wszystkie trzy wywalczyły awans do finału. Byliśmy jedynym klubem, który był aż w trzech finałach. W sumie w mistrzostwach startowało ponad 500 zawodników. W sobotę, w pierwszym dniu zawodów swoje walki rozpoczęła Julia Gut w wadze 63 kg. Trzy pierwsze walki zwyciężyła w pięknym stylu przed czasem, zwracając na siebie uwagę trenerki kadry Polskiego Związku Judo. W finale spotkała się z Martyną Mikołajczyk z Czechowic-Dziedzic i pomimo dominacji w całej walce uległa swojej przeciwniczce. To pierwszy taki sukces Julki, która od kilku lat bardzo ciężko pracuje i jej forma przyszła w najbardziej odpowiednim momencie. Wiktoria Żabczyńska w kategorii 57 kg przeszła walki eliminacyjne jak burza i w finale spotkała się z Julią Koślak z Samuraj Koszalin. Walka była bardzo trudna i to przeciwniczka była aktywniejsza. Przy remisie na tablicy 9 sekund przed końcem walki Wiktoria złapała swoją rywalkę w trzymanie. Na niedzielę pozostała do walk tylko Oliwia Wątorek w kategorii 44 kg. Po sukcesie koleżanek była naładowana dobrymi emocjami i bardzo mocno rozpoczęła rywalizację. Trzy walki przed finałem wygrała przed czasem, nie dając przeciwniczkom żadnych szans. W finale spotkała się z Aleksandrą Wenzel z klubu Olimpia Poznań. Była to trudna walka do ostatniej sekundy. Wiktoria wykonała rzut oceniony na wa-azari i zwyciężyła. Warto podkreślić, że Wiktoria i Oliwia to zawodniczki pierwszy rok walczące w kategorii młodziczek, młodsze od większości przeciwniczek, wchodzące dopiero w zawody rangowane przez Polski Związek Judo.

Wyniki dostępne są na stronie PZJudo (kliknij tutaj).

Na mistrzostwach dziewczyny bardzo mocno wspierał trener Grzegorz Maj również nagrodzony złotym medalem. Wiktoria i Oliwia są jego wychowankami, obecnie razem z Julką trenują w najstarszej grupie u trenerów Waldemara Kowalskiego i Grzegorza Maja.

Medalowo zdobyliśmy jako klub MOSiR Bochnia I miejsce w kategorii dziewcząt, ale też w kategorii łączonej dziewcząt i chłopców (punktowało 48 klubów).  – W historii sekcji judo mieliśmy już wiele sukcesów i medali z Mistrzostw Polski, ale po raz pierwszy jest to I miejsce drużynowo – mówi dopingująca zawodników dyrektor MOSiR Bochnia i zarazem wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo Sabina Bajda.- Gratuluję zawodniczkom i trenerom sukcesów, wiedząc jednocześnie ile pracy kosztowały te medale. Podziękowania kierujemy też do rodziców, którzy towarzyszyli zawodnikom, kibicując i wspierając ich nie tylko na zawodach, ale i podczas codziennej, żmudnej pracy.

Zdjęcia z Mistrzostw Polski dostępne są na facebook-u MOSiR Bochnia (kliknij tutaj)

MOKSiR Bochnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*