Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Kolejne dofinansowanie dla Gminy Lipnica Murowana na naukę pływania

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Lipnica Murowana na naukę pływania

Tym razem Gmina Lipnica Murowana będzie realizować projekt nauki pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pn: „Umiem pływać 2019” organizowany przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki (MOZP) przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT)
W projekcie będzie brało udział łącznie 68 uczniów z klas I-III ze Szkół Podstawowych prowadzonych przez Gminę Lipnica Murowana, w tym 38 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej oraz dla 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rajbrocie. Dzieci zostaną podzielone na 5 grup maksymalnie do 15 osób. Dla każdej grupy przewidziany jest jeden wykwalifikowany instruktor pływania.
Zajęcia będą odbywać się na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. W ramach projektu dla każdej ze szkoły przewidzianych jest 10 wyjazdów, jeden raz w tygodniu, w terminie od 12 marca do 22 maja 2019 roku. Zajęcia na basenie będą trwały 2 godziny lekcyjne, a dzieci będą uczyły się pływać pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Podstawowym zadaniem będzie wyposażenie uczestników w umiejętność opanowania podstawowych czynności ruchowych w środowisku wodnym – pływania elementarnego, oddychania w wodzie jak i orientacji pod powierzchnią wody, zapoznania się z zasadami zachowania i bezpieczeństwa w wodzie, a następnie ćwiczenia i doskonalenie nabytych umiejętności.
Całość zadania to koszt 22 080,00 zł, w tym 9 596,16 zł to dofinansowanie z MOZP a 12483,84 zł to środki własne gminy w tym 1 672,80 zł to wpłaty rodziców.

ug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*