Nie przegap
Strona główna » Religia » ODPUST PARAFIALNY W ŻEGOCINIE

ODPUST PARAFIALNY W ŻEGOCINIE

Tegoroczna niedziela odpustowa w Parafii Żegocina miała miejsce w mroźny dzień 9 grudnia 2012 roku. Udające się tłumnie na msze święte grupy parafian, orkiestra dęta, pododdział strażacki z pocztami sztandarowymi, musiały uważać, aby się nie poślizgnąć na skutej lodem drodze.

Uroczysta suma o godzinie 11 celebrowana była przez trzech kapłanów: Ks. Janusza Psonaka z Limanowej, który także wygłosił kazanie (poprzednio wikariusza w Żegocinie), ks. Janusza Sądla – rodaka z Żegociny oraz ks. katechetę Antoniego Lelito, dla którego był to pierwszy odpust w nowej dla niego parafii.

Odpustowe nabożeństwo muzycznie uświetniły: „Oaza” – schola parafialna, prowadzona przez Panią Annę Rogala, Chór Parafialny oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie. Zimno i śliskie chodniki uniemożliwiły odbycie procesji wokół kościoła, ale za to – zgodnie z tutejszą tradycją – odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do Świętego Mikołaja, ucałowanie relikwii Świętego Mikołaja, które przechowywane są w tutejszym kościele, a także obejście na kolanach ołtarza głównego, w zwieńczeniu którego znajduje się drewniana figura Patrona kościoła i parafii, a w jego podstawie dwie płaskorzeźby przedstawiające dwie sceny z życia Biskupa Miry.

Dziękując za udział w odpuście i wspólne modlitwy ks. proboszcz Leszek Dudziak poinformował m. in. o nowej płycie kompaktowej zespołu „Oaza”, którą razem z piernikowym Mikołajem podarowano wszystkim kapłanom, obecnym na odpustowej sumie.
Uroczyste „Te Deum” oraz błogosławieństwo zakończyły tegoroczne uroczystości odpustowe.

Galeria zdjęć <<<

zegocina.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*