Nie przegap
Strona główna » Kultura » Polskie pieśni maryjne i patriotyczne w Gierczycach

Polskie pieśni maryjne i patriotyczne w Gierczycach

plakat-a4Stało się już tradycją, że w listopadzie kościół p.w. Matki Bożej Bolesnej w Gierczycach zamienia się w salę koncertową, w której wybrzmiewa symfoniczna muzyka. Tegoroczny „Koncert pod Patrią” w Gierczycach odbędzie się w niedzielę, 6 listopada 2016 roku o godzinie 15.00.

Jego główną część stanowić będą polskie pieśni maryjne i patriotyczne zaaranżowane na głosy solowe, chór i orkiestrę przez Tomasza Chmiela – na co dzień wykładowcę Akademii Muzycznej w Krakowie a także dyrygenta Krakowskiej Młodej Filharmonii – Orkiestry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Właśnie z tym zespołem i Bocheńskim Chórem Kameralnym „Salt Singers” prowadzonym przez Macieja Kozłowskiego wykonany zostanie  wspomniany repertuar. Partie solowe zaśpiewają: Bernarda Grembowiec oraz Elżbieta Król-Dryja. W programie koncertu znajdą się również utwory instrumentalne takich kompozytorów jak: J.S. Bach, J. Pachelbel i G. Faure.

Wstęp na koncert bezpłatny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem przyjął Wójt Gminy Bochnia – Marek Bzdek. Organizatorami koncertu są: Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni, Parafia p.w. MB Bolesnej w Gierczycach oraz Stowarzyszenie Kulturalne Bocheński Chór Kameralny.

ug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*