Powiat BocheńskiReligia

Ks. Jaromir Buczak z Parafii Trzciana zginął w Tatrach / 12 sierpnia 2020 r.

Ksiądz Jaromir Buczak 12 sierpnia 2020 uległ tragicznemu wypadkowi w Tatrach, w górnej części szlaku na Rysy. Miał zaledwie 34 lata. Kapłanem został w 2013 roku. Był wikariuszem parafii pw. św. Małgorzaty PM w Trzcianie k. Bochni.

Msza święta w intencji zmarłego została odprawiona w kościele parafialnym w Trzcianie k. Bochni w piątek (14 sierpnia) o godz. 16. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Lubzinie (województwo podkarpackie, w powiecie ropczycko-sędziszowskim, w gminie Ropczyce) w poniedziałek (17 sierpnia) o godz. 14. Po niej ciało śp. ks. Jaromira zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Do wypadku doszło 12 sierpnia, wczesnym popołudniem w górnej części szlaku na Rysy na tzw. grzędzie. Ścieżka w tym miejscu zabezpieczona jest łańcuchami, które mają pomóc w poruszaniu się w stromym terenie. Kapłan spadł z środkowej części „grzędy” z wysokości kilkudziesięciu metrów. Świadkowie wypadku natychmiast poinformowali służby ratunkowe, a ratownicy TOPR na miejsce polecieli śmigłowcem. Niestety już nie byli w stanie pomóc.

Ks. Jaromir Buczak urodził się 24 maja 1986 roku w Rzeszowie, jako syn Mieczysława i Bożeny z domu Kipa. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Lubzinie. Egzamin dojrzałości złożył w 2005 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. W 2007 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych 25 maja 2013 roku, w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu (od 1 września 2013 roku) oraz w parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty PM w Trzcianie k. Bochni (od 1 września 2016 roku). Ponadto pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Lipnica Murowana. Był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

foto: FACEBOOK JAROMIR BUCZAK

Tarnowski Gość Niedzielny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button