Powiat BocheńskiWiadomości

Ukradli sportową odzież, a po chwili zostali zatrzymani przez patrol Policji

Dwóch młodych mężczyzn, po wejściu do jednego ze sklepów sportowych w centrum Bochni myśląc, że nie są obserwowani dokonało kradzieży odzieży sportowej o wartości 750 zł. Gdy sprawcy wybiegli ze sklepu, czujna właścicielka niezwłocznie powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego Policji przekazując szczegółowo rysopis sprawców. Kilkanaście minut później złodzieje zostali zatrzymani przez patrol prewencji, a skradziony towar zwrócono właścicielce.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolowania miasta otrzymali przez radio komunikat od oficera dyżurnego informujący, że przed momentem w centrum miasta doszło do kradzieży w sklepie sportowym, a sprawcy oddalili się z miejsca wraz z towarem. Policjanci zapamiętali rysopis sprawców, który przekazała właścicielka sklepu i już po chwili wypatrywali złodziei patrolując ulice w pobliżu miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali mężczyzn odpowiadających rysopisowi. To młode osoby w wieku 21 i 26 lat, mieszkające na terenie powiatu bocheńskiego. Każdy z nich miał przy sobie dwie pary markowych spodenek, jak się okazało chwilę wcześniej skradzionych ze sklepu. Wartość skradzionej odzieży opiewała na kwotę 750 złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę Policji, gdzie uczestniczyli w dalszych czynnościach. Skradziony towar został przekazany właścicielce. Zatrzymanym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button