KulturaPowiat Bocheński

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Dziś ruszyła 13. edycja Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Chociaż w tym roku odbędzie się ona w zupełnie innej odsłonie, nie zabraknie ciekawych akcentów.

Rozpoczynamy otwarciem tężni solankowej na plantach salinarnych w Bochni podczas którego wystąpi grupa taneczna JDC Dance Studio, a całą imprezę koordynuje Bochnia. W sobotę i niedzielę odbędą się spacery tematyczne i tak na przykład za sprawą Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej będziecie mogli spotkać Helenę Modrzejewską czy podglądnąć relacje małżeńskie Matejków. Wystarczy wybrać się na spacer z Zofią Sitko szlakiem ludzi teatru, literatów i malarzy.
Wszystkich miłośników historycznych dziejów Bochni zapraszamy na dziedziniec Muzeum im. S. Fischera w Bochni gdzie będzie można zobaczyć ekspozycję plenerową pt. „Przeszłość na drodze przyszłości. Badania archeologiczne prowadzone przy rewitalizacji Bochni”. W sobotę i niedzielę o godz. 12.00 ekspozycji towarzyszyć będzie autorska prezentacja Marcina Paternogi, kierownika badań.
Jaki związek miał Król Łokietek z Lipnicą? Dlaczego Lipnica zyskała sławę na Całą Polskę oraz jakimi ścieżkami podążał św .Szymon – odpowiedz znajdziecie podczas spaceru po Lipnicy.
Nie zapomnieliśmy o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy warsztaty związane z pszczelarstwem. Jeśli chcesz poznać pracę pszczelarzy oraz przekonać się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają pszczoły zapraszamy do Gospodarstwo Pasieczne „Pasieka u Kiejdów”. W niedzielę zaś odbędą się warsztaty z malowania zabytków z RERUM. Dla wszystkich dzieciaków biorących udział, mamy drobny upominek.
To tylko nieliczne propozycje, które przygotowaliśmy dla wszystkich. Pełny program można znaleźć na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl
Niestety w tym roku nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł ze względu na panującą sytuację. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku nadrobimy.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania Bocheńszczyzny.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button