Powiat BocheńskiWiadomości

Konkurs ekologiczny „Już wiem” rozstrzygnięty

Blisko 250 uczniów ze szkół średnich wzięło udział w konkursie wiedzy ekologicznej „Już wiem” w ramach projektu Ekopozytywni- Powiat Bocheński”. Najlepszy okazał się Szymon Opoka z I LO w Bochni, drugie miejsce zajęła Aleksandra Dąbrowska z ZS nr 3 w Bochni, a trzeci Hubert Kurtyka z ZS nr 1 w Bochni.

Konkurs miał na celu promowanie zachowań przyjaznych środowisku, wzrost świadomości ekologicznej i wiedzy z zakresu gospodarki odpadami i ich segregacji. Jego ideą było wyróżnienie uczniów, którzy posiadają największą wiedzę na temat działań w zakresie prawidłowych postaw proekologicznych.

Uczniowie musie odpowiedzieć na pytania o segregację śmieci, gospodarkę odpadami oraz wymyślić hasło promujące ekologię. Najlepsze hasła zostaną wykorzystane w przyszłorocznej akcji.

Wcześniej w ramach projektu kilkuset uczniów uczestniczyło w wykładach na temat ekologii. Kilkudziesięciu wzięło udział również w konkursie na EKO-SELFIE. Konkurs „Już wiem” przeprowadzono w formie elektronicznej, aby umożliwić wszystkim uczniom udział w nim. Zainteresowanie było bardzo duże, bo wzięło w nim udział aż 241 uczniów. Dla uczestników przewidziano cenne nagrody. O bezpiecznym sposobie przekazania nagród wszyscy nagrodzeni zostaną wkrótce poinformowani

– Gratuluję zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom. Bardzo mnie cieszy wysoki poziom wiedzy ekologicznej wśród młodych ludzi – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Wyniki konkursu

1 miejsce – Szymon Opoka 2eSP – I Liceum Ogólnokształcące w Bochni
2 miejsce – Aleksandra Dąbrowska kl. 2Ta  – Zespół Szkół nr 3 w Bochni
3 miejsce – Hubert Kurtyka 2F – Zespół Szkół nr 1 w Bochni

Wyróżnienia:

Barbara Stachoń 2Tc – Zespół Szkół nr 3 w Bochni
Gabriela Rynduch 2cG – I Liceum Ogólnokształcące w Bochni
Monika Kapała 2Tb – Zespół Szkół nr 3 w Bochni
Natalia Czerwińska 2Ta – Zespół Szkół nr 3 w Bochni
Wiktoria Pająk, 1C – II Liceum Ogólnokształcące w Bochni
 
 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button