Powiat BocheńskiReligia

Chcą ufundować respirator z kardiomonitorem pamięci ks. Antoniego Pisia

Pochodzący z Lipnicy Murowanej ksiądz Antoni Piś przegrał walkę z koronawirusem, ale jego parafianie z Męciny w Powiecie Limanowskim chcąc pomóc innym chorym. Zbierają na respirator, bo wiedzą, jak cenny to dar. 150 tysięcy złotych pozwoli im zakupić urządzenie które trafi na oddział limanowskiego szpitala, na którym są leczeni pacjenci z koronawirusem. W ten sposób mieszkańcy Męciny chcą uhonorować proboszcza i pomóc w walce z epidemią. Aktualnie zgromadzili już ponad 100 tysięcy złotych!

Parafia kontynuuje zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora z kardiomonitorem, który ma upamiętnić zmarłego niedawno proboszcza.

– Na zrzutka.pl do końca zbiórki pozostało jeszcze 13 dni (zakończenie 18 listopada). Ofiary wpływają także na konto parafii. Mamy już ok. 100 tys., więc do celu coraz bliżej. Cieszymy się z tak hojnego odzewu darczyńców. Jesteśmy wdzięczni za każdy dar serca. Respirator trafi do limanowskiego szpitala – mówi ks. Michał Duch z Męciny.

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel.

Zrzutka: Respirator z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej – pamięci ks. Antoniego Pisia <==

O zbiórce 

Zbiórka funduszy na zakup respiratora wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej powstała z inicjatywy parafian, pragnących w szczególny sposób okazać szacunek śp. ks. kanonikowi Antoniemu Pisiowi, który pełnił funkcję proboszcza w parafii pw. Świętego Antoniego Opata w Męcinie, w latach 2007 – 2020.

Ksiądz Antoni Piś był osobą niezwykle skromną i pełną entuzjazmu dla wszelkich inicjatyw pomocowych, dlatego aby uczcić jego pamięć, warto wesprzeć zakup takiego sprzętu medycznego, z jakiego on sam korzystał podczas pobytu w szpitalu. 16 października 2020 r. proboszcz Antoni Piś przegrał walkę z wirusem COVID-19. Aby wyrazić wdzięczność za jego dobroć, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i wielką aktywność duszpasterską, parafianie pragną ufundować respirator wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej.

Jeśli publiczna zbiórka nie pokryje całkowitego kosztu zakupu respiratora, Dyrekcja szpitala zadeklarowała swój udział w nabyciu sprzętu medycznego wysokiej jakości. Respirator wraz z kardiomonitorem będzie służył całej lokalnej społeczności. W dobie pandemii wirusa COVID-19, każdy z nas może stać się pacjentem wymagającym leczenia poprzez podłączenie do tego typu sprzętu.

Organizatorzy zachęcają do wsparcia zbiórki także poprzez wpłaty elektroniczne w formie niniejszej zrzutki lub bezpośrednio na konto Parafii, wpisując w tytule przelewu: „darowizna na respirator dla Limanowej”: BANK PKO S.A. Oddział Limanowa: 81 1240 5123 1111 0000 5190 6382. Organizatorem niniejszej zbiórki jest Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Opata w Męcinie; adres: Męcina 10, 34-654 Męcina; tel. (18) 33 27 054; NIP: 7371012490; REGON: 040059373. Osoba zarządzająca profilem zbiórki: ks. Michał Duch.

Beneficjentem zbiórki – w formie darowizny przeznaczonej na zakup respiratora wraz z kardiomonitorem – będzie Szpital Powiatowy w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego; adres: ul. Józefa Piłsudskiego 61, 34-600 Limanowa; tel. Centrala: (18) 33 01 700; Sekretariat: (18) 33 01 780; NIP: 7371741935; REGON: 000304378. Osoba odpowiedzialna za zakup sprzętu: Dyrektor Szpitala dr Marcin Radzięta.

IB / TGN / Zrzutka.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button