Powiat BocheńskiWiadomości

Komunikat w sprawie Domu Pomocy Społecznej w Bochni

W oddziale dla osób w podeszłym wieku w Domu Pomocy Społecznej w Bochni potwierdzono dodatnie wyniki testów na obecność wirusa SARS CoV 2, wśród podopiecznych tej placówki.

Obecnie w oddziale przebywa 81 pensjonariuszy z czego 38 osób ma potwierdzony wynik dodatni na obecność wirusa. Wynik 4 osób jest wątpliwy. Mamy też jedną osobę, która przebywa w szpitalu, ale jest to związane z inną przewlekłą jednostką chorobową na którą cierpi ten podopieczny.

Na chwilę obecną 14 pracowników otrzymało wyniki dodatnie, są wśród nich także osoby które w ostatnim czasie, przed przystąpieniem do pracy miały wykonane testy antygenowe w celu wyeliminowania pracowników potencjalnie zakażonych, które zostały potwierdzone w testach RT- PCR. Wszyscy podopieczni oraz pracownicy na chwilę obecną czują się dobrze i przechodzą chorobę bezobjawowo lub skąpoobjawowo bez cech niewydolności krążeniowo-oddechowej. Mieszkańcy są pod stałą  opieką lekarską oraz pielęgniarską.

Od miesiąca izolujemy wszystkich podopiecznych, czyli obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, zakaz opuszczania ośrodka, a posiłki podawane są w pokojach – mówi Sebastian Lewandowski, dyrektor placówki. Pracownicy pracują w środkach ochrony indywidualnej, zostali podzieleni na dwa zespoły, tak aby ograniczyć transmisję wirusa – dodaje dyrektor.

Pomimo zachorowania wśród części personelu, wszyscy podopieczni mają zapewnioną opiekę. Mamy również wystarczające zabezpieczenie w środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji.

Warto zauważyć, iż w Małopolsce w 59 domach opieki społecznej, aż w 48 doszło do rozprzestrzenienia się wirusa COVID19. Szacuje się nieoficjalnie, że dobowy przyrost zakażeń w Polsce jest na poziomie 100 000.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button