Powiat BocheńskiWiadomości

Ruszyło szczepienie przeciwko COVID-19 w bocheńskim szpitalu

Małgorzata Pietrzak – specjalista ds. epidemiologii Szpitala Powiatowego w Bochni była pierwszą osobą z powiatu bocheńskiego, która zaszczepiła się przeciwko COVID-19.

– Nie miałam wątpliwości, czy należy to zrobić. To jest konieczność, jeśli wszyscy chcemy pokonać wirusa – mówiła.

W bocheńskim szpitalu zaszczepiono 35 pracowników, 40 osób zaplanowano na jutro. W poniedziałek do lecznicy dotrze 150 kolejnych szczepionek.

Szczepienia odbywają się w gabinecie lekarskim opieki całodobowej zlokalizowanym przy SOR w Bochni. Każda osoba przez zaszczepieniem musi wypełnić ankietę, konieczne jest także badanie lekarskie. Szczepionka podawana jest domięśniowo. Po około 21 dniach wymagane jest przyjęcie jej drugiej dawki.

Nad organizacją szczepień w szpitalu czuwają dr Stanisław Górski koordynator ds. COVID-19 oraz Bartłomiej Czyż, oddziałowy SOR.

Realizowane obecnie szczepienia to etap „zerowy” skierowany do głównie do pracowników medycznych. Do tej pory chęć zaszczepienia zadeklarowało 270 pracowników lecznicy oraz ponad 500 osób z innych placówek medycznych. Lista jest cały czas otwarta. Jeśli ktoś z pracowników medycznych jest zainteresowany zaszczepieniem, wystarczy, że zgłosi się do punktu szczepień, skierowanie może wystawić przyjmujący tam lekarz. Po zakończeniu etapu „zerowego” ruszy powszechne szczepienie mieszkańców powiatu bocheńskiego. Przewiduje się, że będzie to po 15 stycznia 2021 roku.


szpital-bochnia.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button