Powiat BocheńskiWiadomości

W bocheńskim szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci

1726 dzieci przyszło na świat w minionym roku w bocheńskim szpitalu. To spory wzrost w stosunku do roku wcześniejszego, kiedy na bocheńskiej porodówce urodziło się 1500 maluchów.

Pandemia nie odstraszyła przyszłych mam. W tym roku w bocheńskim szpitalu urodziła się rekordowa liczba dzieci.

Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni, podkreśla, że to duża zasługa doświadczonego i stale podnoszącego swoje kwalifikacje personelu szpitala, bardzo oddanego swojej pracy.

Nie bez znaczenia są także warunki panujące w szpitalu. Placówka jest systematycznie modernizowana i doposażona w nowoczesny sprzęt. To z kolei efekt współpracy z powiatem bocheńskim, który jest organem prowadzącym szpital.

– Cieszy nas to, że pacjentki doceniają panujące tu warunki i wracają do szpitala rodząc tu kolejne dzieci. Warto podkreślić, że dobra opinia o szpitalu już dawno przekroczyła granice naszego powiatu – dodaje starosta Adam Korta.

W pierwszych dniach nowego roku w szpitalu urodziło się już kilkoro dzieci. Pierwsza była Amelia, która przyszła na świat 1 stycznia. Dziewczynka to córka Karoliny Romuzga z Bochni. Szczęśliwa mama i jej córeczka otrzymały od starosty 1000 zł oraz kosz praktycznych upominków, które pomogą w pielęgnacji malucha.


szpital-bochnia.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button