Powiat BocheńskiWiadomości

OIK zaprasza na warsztaty!

Jesteś ofiarą przemocy ze strony swoich kolegów? Nie umiesz radzić sobie z emocjami? a może masz problem z uzależnieniem od telefonu, internetu lub narkotyków? Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni zaprasza na warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w powiecie bocheńskim.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni to placówka interwencyjna, która pełni funkcję, terapeutyczno – wspierającą, hostelową oraz profilaktyczno – edukacyjną. Pracujący tam psychologowie i pedagodzy prowadzą m.in. warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w powiecie bocheńskim. Obecnie realizują projekt pn. „Rozszerzenie działalności OIK w Bochni” współfinansowany przez Unię Europejską.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności i skuteczności ochrony oraz wsparcia osób z powiatu bocheńskiego dotkniętych kryzysem, w tym przemocą w rodzinie poprzez poszerzenie zakresu funkcjonowania całodobowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni.

W ramach projektu przewidziane są nieodpłatne warsztaty – „Złość, agresja, przemoc”, „Wolność, kocham i rozumiem” i „TAK dla życia”.

„Złość, agresja, przemoc” to warsztat profilaktyczny adresowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, podczas których będą mogli nauczyć się zarządzać emocjami oraz co robić aby nie czuć się bezradnym w sytuacji zetknięcia z osobą stosującą przemoc.
„Wolność, kocham i rozumiem” to warsztat profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Adresowany jest do młodych osób sięgających po alkohol, narkotyki, dopalacze, nikotynę oraz zagrożonych uzależnieniem od internetu czy telefonu.
„TAK dla życia” to blok warsztatowy dla młodzieży, którego celem będzie przekazanie informacji o sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych, traumatycznych, stresujących oraz gdzie i jak szukać pomocy.

Ponadto Ośrodek oferuje także adresowany dla rodziców, pedagogów i nauczycieli program dotyczący rozpoznawania niepokojących objawów w sytuacji zagrożenia samobójstwem pn. „Kiedy dziecko nie chce żyć” .

Oferta nieodpłatnych warsztatów skierowana jest do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu bocheńskiego. Warsztaty będą realizowane w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy ZOOM, do której dostęp otrzymają osoby zainteresowane.

Nie zwlekaj, już dziś zadzwoń pod całodobowy nr tel. 14 611 28 92 i zarezerwuj termin na warsztaty.

Zapraszamy do kontaktu !


sp

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button