Powiat BocheńskiWiadomości

Remont obiektów popowodziowych w Łapanowie zakończony

Wicemarszałek Łukasz Smółka odwiedził obiekty w Łapanowie, które ucierpiały w czasie zeszłorocznej powodzi. W ramach pomocy ze strony władz Małopolski udało się wyremontować Publiczne Przedszkole i Centrum Kultury.

Nie zostawiamy nikogo w potrzebie, tym bardziej konieczne było wsparcie lokalnych władz w procesie odbudowy po powodzi. Środki z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 250 tys. zł pozwoliły na remont obiektów z których korzysta społeczność Łapanowa – powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka

W czerwcu 2020 roku Małopolskę dotknęła klęska żywiołowa, w jej wyniku najbardziej ucierpieli mieszkańcy Gminy Łapanów. Powódź przyszła nocą, zabierając niejednokrotnie dorobek całego życia i niszcząc domy, zakłady pracy, jak i przedszkola czy kościoły.

Mieszkańcy Łapanowa do dziś mierzą się ze skutkami tego nieszczęśliwego zdarzenia. Zniszczone zostały m.in. domy, zakłady pracy, przedszkola, drogi a nawet kościoły. Powiat Bocheński przeznaczył na wsparcie 100 tys. zł.

W ramach prac wykonano min. roboty rozbiórkowe, naprawcze – ściany, posadzki, stolarka okienna, remont piwnic. Wymieniono też instalacje sanitarne i elektryczne, w tym wodne, hydrantowe, centralnego ogrzewania, oświetlenie podstawowe i awaryjne, a także instalacja przeciwpożarowa.

Całkowity koszt remontu budynków komunalnych w Łapanowie to ponad 700 tys. zł.


malopolska.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button