Powiat BocheńskiWiadomości

Ruszył masowy punkt szczepień w Łapanowie – Bocheńszczyna się Szczepi! / zdjęcia

Dzisiaj uruchomiony został jeden z dwóch punktów szczepień powszechnych na Bocheńszczyźnie. Mowa o punkcie mieszczącym się na sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Kolejny mieścić się będzie na hali w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni, a uruchomiony zostanie w najbliższych dniach.

Pierwsi zainteresowani szczepieniem pojawili się już o godzinie ósmej rano. Do południa w masowym punkcie nie było kolejek, szczepienia odbywały się płynnie, a średni czas oczekiwania to kilka do kilkunastu minut wynikający też z potrzeby np. wypełnienia ankiety przed szczepieniem- mówi Ryszard Drożdżak, wicestarosta Powiatu Bocheńskiego.

W punkcie mieści się kilka gabinetów, w których prowadzona jest kwalifikacja do szczepienia, a także samo szczepienie. Jest rejestracja, w której można umówić się na termin szczepienia. Od razu umawiane są także terminy podania drugiej dawki. Po szczepieniu każdy z pacjentów musi odczekać 15 minut, by sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

Na przełomie najbliższego tygodnia powinien ruszyć także punkt w Mechaniku. Oba punkty zostały tak zaplanowane, aby mogły obsłużyć w ciągu doby 600 osób. W związku z tym Starostwo przygotowało kampanię informacyjno-promocyjną pod nazwą „Bocheńszczyna się szczepi” zachęcającą mieszkańców Powiatu Bochenskiego do szczepień.

Informacje o funkcjonowaniu punktów są zamieszczane na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

Przypominamy, że aby się zaszczepić konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:

elektronicznie przez pacjent.gov.pl, https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
poprzez bezpłatną infolinię 989, https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja
poprzez SMS wysłanego na numer 880 333 333 lub 664 908 556 o treści: SzczepimySie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie-przez-sms)

W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer tel. 14 615 32 50, pod którymi także można zarejestrować się na szczepienie.

Rejestracja czynna jest poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.


SP

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button