Powiat BocheńskiWiadomości

Kolejna udana akcja krwiodawców

Kilkadziesiąt osób odpowiedziało na apel Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Drwini. W sumie oddano prawie 7 litrów bezcennego daru jakim jest ratujące życie i zdrowie innego człowieka, krew.

Po raz kolejny Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi zorganizował, akcję. – Tradycyjnie zaprosiliśmy mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona została 9 maja 2021 roku przy Ośrodku Zdrowia w Dziewinie z udziałem ambulansu. Krew jest lekiem, którego nie można wytworzyć syntetycznie, a potrzebna jest codziennie, nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób.

Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Jeżeli: czujesz się zdrowy, ważysz nie mniej niż 50 kg, pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi, jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia. Mając na względzie panującą epidemię koronawirusa, personel medyczny zapewnia, że podczas pobierania krwi zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności.

Zapraszamy na kolejną akcję.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button