Powiat BocheńskiWiadomości

Wizyta gospodarcza Zarządu Powiatu w południowej część Bocheńszczyzny

Zarząd Powiatu Bocheńskiego odwiedził wczoraj trzy gminy na południu powiatu. Powodem gospodarczej wizyty było zapoznanie się z efektami, zrealizowanej w ubiegłym roku inwestycji drogowej. Koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 5 milionów złotych. Członkowie Zarządu w towarzystwie wójtów z poszczególnych gmin odwiedzili Łąktę Górną, Łąktę Dolną, Kierlikówkę i Łapanów.

Zrealizowana inwestycja, została podzielona na trzy odcinki. W zakresie pierwszego odcinka usytuowanego w Łąkcie Górnej powstała ścieżka rowerowa o długości 335 metrów. Na drugim odcinku w miejscowościach Łąkta Górna, Łąkta Dolna i Kierlikówka przebudowano drogę oraz pobocza i skrzyżowanie drogi powiatowej z drogami gminnymi na skrzyżowanie wyniesione.  Jeśli chodzi o trzeci odcinek w Łapanowie wykonano ścieżkę rowerową na długości  prawie 300 metrów oraz kolektor kanalizacji deszczowej i poszerzono jezdnię.

 

Inwestycje w infrastrukturę drogową warunkują dalszy rozwój regionu dlatego dla całego Zarządu Powiatu są to kluczowe kwestie. Działania te poprawiają także komfort życia mieszkańców, a co najważniejsze  bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – mówi Adam Korta starosta bocheński

Na realizację tego zadania powiat bocheński pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2,36 mln zł. Ponadto zadanie wsparły samorządy: gmina Trzciana przekazując ponad 940 tys. zł i Żegocina ponad 328 tys. zł.


IB

REKlAMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button