Powiat BocheńskiWiadomości

Prawie setka zabytkowych pojazdów zaprezentowała się na Bocheńszczyźnie

Mercedesy, Junaki, Triumphy, Nyski czy Syrenki te i wiele, wiele innych pojazdów można było zobaczyć podczas zlotu pojazdów zabytkowych, które przemierzyły wczoraj ponad 70 kilometrów jadąc przez Bocheńszczyznę. Zlot został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Bochni i lokalnych miłośników samochodów zabytkowych i był on częścią Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Dawno takich perełek Bocheńszczyzna nie widziała, w dodatku w takiej ilości! Potwierdzeniem tego, jest z pewnością ilość osób, która postanowiła pojawić się w Żegocinie, Lipnicy Murowanej, Nowym Wiśniczu i Bochni, gdzie pojazdy zatrzymywały się, prezentując swoje uroki.

Mogę śmiało powiedzieć, że jest to dla nas sukces, że takie pojazdy pojawiły się na zlocie. Uczestnicy przyjechali z całej Małopolski. Z pewnością była to szeroko zakrojona promocja Bocheńszczyzny. Bardzo dziękuję bocheńskim miłośnikom motoryzacji – Jarkowi i Michałowi za propozycję współpracy i możliwość współtworzenia tego wydarzenia. Dziękuję również wszystkim osobom, koordynatorom, służbom zabezpieczającym, włodarzom gmin, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć — podkreśla starosta Adam Korta.

Zakończenie zlotu odbyło się w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni, gdzie uczestnicy wzięli udział w konkursie na najładniejszy, najstarszy i najszybszy pojazd jak również najsympatyczniejszego i najmłodszego uczestnika. Nagrody ufundowali także włodarze gmin, w których zatrzymały się pojazdy.
Starosta Bocheński Adam Korta wręczył nagrodę „Gwieździe Zlotu”, czyli właścicielowi Wartburga 100 z 1965 r. Wicestarosta Ryszard Drożdzak wręczył nagrodę „Najstarszemu Cacku”, który pojawił się na zlocie. Nagroda trafiła do właściciela Mercedesa 170V z 1938 roku, zaś Marek Rudnik Członek Zarządu Powiatu wręczył nagrodę dla „Szybkiego i Wściekłego” czyli właściciela Junaka M07 z 1959 roku.
Na zakończeniu pojawił się także Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, który ufundował i wręczył nagrodę właścicielowi samochodu BMW z 1954 roku, wręczono także dwie nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromalę. Nagrody te trafiły do właścicieli imprezowej NYSY T522 z 1987 roku oraz motocykla M72 z 1952 r.
Najmłodszymi uczestnikami zlotu zostali mieszkańcy Bochni – Marcin i Igor, którzy przemierzali trasę zlotu na motorze MZ TS 250, natomiast najsympatyczniejszą grupą okazali się właściciele imprezowej Nysy T522. Organizatorzy postanowili również wyróżnić właściciela Forda Taunusa z 1964 r.
Uczestnicy zlotu otrzymali na trasie nagrodę od Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzaty Więckowskiej, która postanowiła osobiście przywitać uczestników na wiśnickim Zamku. Nagroda powędrowała do właścicieli Triumpha 2000 z 1946 r. W Żegocinie uczestników przywitał Wójt Wojciech Wrona, który nagrodził właścicieli Cadillaca deVille z 1960 r. W Lipnicy rolę gospodarza pełniła Sekretarz Gminy Anna Cempura.
Starostwo Powiatowe w Bochni składa serdeczne podziękowania pomysłodawcom zlotu Jarosławowi Stachurze i Michałowi Rudnikowi, a młodym wolontariuszom za pomoc przy koordynacji. Partnerom – włodarzom gmin Nowy Wiśnicz, Żegocina, Lipnica Murowana i Bochnia. Za pomoc organizacyjną podziękowania również dla Strażaków Ochotników z Kolanowa, Żegociny, Nowego Wiśnicza, Łomna i Lipnicy Murowanej oraz bocheńskiej i wiśnickiej Policji. Szczególne podziękowania, kieruje do motocyklistów biorących udział w zlocie, za pomoc przy zabezpieczeniu trasy.
Galeria zdjęć >>>

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button