Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Poważne ograniczenia w odwiedzinach w bocheńskim szpitalu. Wstęp tylko dla osób zaszczepionych

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju kolejne placówki medyczne w regionie wprowadzają obostrzenia dotyczące m.in. zasad odwiedzin na oddziałach. Przed kilkoma dniami informowaliśmy o nowych zasadach odwiedzin w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Dużo ostrzejsze reguły odwiedzin ustalono w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Najwięcej emocji wywołuje fakt, że u pacjenta przebywać może wyłącznie jedna osoba posiadająca certyfikat potwierdzający pełne szczepienie przeciwko COVID-19. Osoby niezaszczepione nie mogą odwiedzać pacjentów przebywających w  Bocheńskim szpitalu (w uzasadnionych wypadkach są od tego wyjątki).

Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego może powodować szereg niedogodności, do których pacjenci i ich bliscy nie są przyzwyczajeni. Należy jednak pamiętać, że celem nadrzędnym jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno zgłaszającym się pacjentom, jak i personelowi, dlatego warto respektować zalecenia i wytyczne epidemiologiczne.

Zasady SPZOZ w Bochni „Szpital Powiatowy” im. bł. M. Wieckiej

I. Odwiedziny na oddziałach szpitalnych możliwe są codziennie w wyznaczonych godzinach.

15.00-19.00

Oddział Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP

Oddział Położniczo – Ginekologiczny

14.00-17.00

Oddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej

Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologicznym

Oddział Dziecięcy

Oddział Opiekuńczo – Leczniczy – odwiedziny możliwe są po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z personelem pod numerem telefonu 14 61 53 276.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii – odwiedziny możliwe są po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z personelem pod numerem telefonu 14 61 53 255

II. W wyżej wymienionych godzinach, bez konieczności indywidualnych ustaleń, u pacjenta przebywać może wyłącznie jedna osoba posiadająca certyfikat potwierdzający pełne szczepienie przeciwko COVID-19.

Obowiązuje również ograniczenie czasowe wizyt. Jeden odwiedzający może przebywać przy chorym maksymalnie piętnaście minut.

III. W przypadku pacjentów terminalnych ww. reguły odwiedzin mogą być zmienione (w tym m.in. w zakresie wymogu posiadania certyfikatu szczepienia), jednak ze względów bezpieczeństwa musi się to odbyć po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem kierującym danym oddziałem.

W razie pytań bądź konieczności ustalenia indywidualnych godzin odwiedzin prosimy o kontakt telefoniczny:

Oddział Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP – 14 61 53 290/299

Oddział Położniczo – Ginekologiczny – 14 61 53 270

Oddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej – 14 61 53 335

Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologicznym – 14 61 53 321/317

Oddział Dziecięcy – 14 61 53 313

IV. W każdych innych przypadkach odwiedziny odbywają się na warunkach uzgodnionych każdorazowo z lekarzem kierującym danym oddziałem (m.in. dzwoniąc na ww. numery telefonów).

IB / SPZOZ Bochnia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button