Powiat BocheńskiWiadomości

„Złote gody” – od pięćdziesięciu lat razem! / zdjęcia

9 września 2021 r. w Mikluszowicach odbyło się spotkanie z parami małżeńskimi, które obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, oraz parami, które świętowały 60. rocznicę ślubu. Dla Jubilatów w kościele parafialnym w Mikluszowicach została odprawiona specjalna msza św. przez księdza proboszcza Adama Dynaka.

„Świadomy praw i obowiązków i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Pół wieku temu młodzi małżonkowie przyrzekali sobie miłość, wierność i dzielenie losu na dobre i złe. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego gmachu, któremu na imię rodzina. To wspaniały wzór mądrego życia.
W imieniu Prezydenta RP medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wszystkim Jubilatom wręczył wójt gminy Drwinia Jan Pająk. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki. Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń i gromkiego sto lat.
Wszystkim Jubilatom z okazji jubileuszu pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia spełnienia marzeń, długich lat życia oraz doczekania w dostatku i zdrowiu kolejnych rocznic.
Fot. Maciej Mazur

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button