Powiat BocheńskiWiadomości

Ruszyła rejestracja osób zainteresowanym zaszczepieniem się trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19

Ze szczepienia mogą skorzystać wszystkie osoby, które ukończyły 50 rok życia oraz pracownicy ochrony zdrowia mający bezpośredni kontakt z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

Do przyjęcia szczepienia uprawnieni są również pracownicy zatrudnieni w szeroko pojętej opiece zdrowotnej (niezależnie od formy zatrudnienia) wykonujący zawody niemedyczne w tym personel pomocniczy czy administracyjny placówek leczniczych taki jak przykładowo rejestrator, czy salowa pod warunkiem, że charakter wykonywanej przez nich pracy polega na bezpośrednich kontaktach z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.
Ponadto, uprawnieni do przyjęcia szczepienia dawki przypominającej są również uczniowie szkół oraz studenci uczelni, którzy podczas praktycznych zajęć dydaktycznych mają bezpośredni kontakt z pacjentem.
Przypominającą dawkę należy podać nie wcześniej niż 6 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Dedykowaną szczepionką do realizacji szczepienia przypominającego jest szczepionka Comirnaty Pfizer-BioNTech.
Rejestracja jest możliwa pod nr tel. 695 190 178, czynnym od godz. 9 do 14 od poniedziałku do piątku.
Pod tym numerem można zarejestrować się także do przyjęcia pierwszej dawki szczepienia przeciwko COVID-19.

szpital-bochnia.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button