Powiat BocheńskiWiadomości

Zaszczep się dla Niepodległej z Powiatem Bocheńskim

Współczesny patriotyzm to dbanie o siebie i o innych. W czasie najbliższego Święta Niepodległości na Rynku w Bochni odbędzie się wyjątkowa akcja „Zaszczep się dla Niepodległej”. Od 10:00 do 16:00 będzie się można zaszczepić bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Pierwszych 100 zaszczepionych osób otrzyma biało-czerwone flagi.

IV fala koronawirusa przybiera na sile, a jak podaje Ministerstwo Zdrowia na Covid-19 chorują i umierają głównie osoby niezaszczepione. Bardzo szybko zapełniają się również oddziały covidowe w małopolskich szpitalach. Dlatego Starosta Bocheński Adam Korta podjął decyzję o włączeniu się Starostwa Powiatowego w Bochni w akcję „ZASZCZEP SIĘ DLA NIEPODLEGŁEJ”.
Mobilny punkt szczepień będzie działał na bocheńskim Runku w czwartek 11 listopada od 10:00 do 16:00. Szczepienia będą wykonywane jednodawkowym  preparatem Johnson &Johnson lub szczepionką Pfizer.  Na szczepienie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Pierwszą dawką mogą się zaszczepić osoby jeszcze niezaszczepione. W czasie akcji będzie też możliwe szczepienie trzecią, przypominającą dawką szczepionki, jeśli od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19 upłynęło co najmniej 6 miesięcy.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button