Powiat BocheńskiWiadomości

Piękny budynek SOSW

Prawie 1,5 miliona złotych kosztowała termomodernizacja budynku byłej bursy szkolnej przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni, w którym obecnie zlokalizowany jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. Zarząd Powiatu w Bochni odwiedził placówkę, aby sprawdzić jak uczniowie i nauczyciele, czują się w nowym warunkach.

Prace modernizacyjne miały szeroki zakres. Oprócz izolacji termicznej i przeciwwilgociowej ścian piwnic i odwodniania, docieplono poddasze, strych i ściany jaskółek. Wykonanoelewację i wymieniono ogrzewanie w budynku. Szkoła zyskała również w części nowe okna i drzwi.

Dzięki tej modernizacji udało się nie tylko znacząco obniżyć koszty ogrzewania budynku, ale przede wszystkim zapewnić komfort nauki uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – mówi starosta Adam Korta.

Warto dodać, że na budynku, pojawiły się również budki lęgowe dla jerzyków, kawek i wróbli, które zostałyzamontowane w miejscach wskazanych przez współpracującego przy realizacji tej inwestycji, ornitologa.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości ponad 834 tysięcy złotych. Wartość całej inwestycja to blisko 1,5 miliona złotych.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button