Powiat BocheńskiWiadomości

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 28-latka, który kierował samochodem nietrzeźwy i bez uprawnień

W środę tuż przed południem policjanci rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u kierującego nim 28-latka pokazało prawie promil alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych potwierdziło także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest osobą poszukiwaną.

W środowe przedpołudnie w ramach wykonywanych obowiązków służbowych policjanci rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni wykonywali czynności służbowe. Tuż przed godziną 12 mundurowi zauważyli osobowego renaulta, który porusza się w sposób daleki od idealnego, co może świadczyć o tym, że kierujący tym pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali samochód i przeprowadzili szereg czynności związanych z kontrolą drogową. Przeprowadzone legitymowanie pozwoliło ustalić, że kierujący renaultem to 28-latek z województwa świętokrzyskiego.

Podczas dalszej część kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień, do kierowania pojazdami. Potwierdziły się również wcześniejsze podejrzenia mundurowych związane ze stylem jego jazdy. Wykonane badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie promil alkoholu w organizmie 28-latka. Podczas sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych systemach ustalono także, że jest on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Brzegu. 28-latek został zatrzymany.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień zgodnie z nowym taryfikatorem mandatowym grozi grzywna minimum 1500 zł. Obligatoryjnie orzekany jest również zakaz prowadzenia pojazdów.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button