Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Bocheński Oddział Noworodków wspiera WOŚP

Wrzucając datki do puszki, a także poprzez e-skarbonkę można już dziś wesprzeć 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji przyłączył się bocheński Oddział Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP Szpitala Powiatowego w Bochni.

– Całym sercem wspieramy tę akcję, dzięki której został zresztą mocno wsparty nasz oddział. Zachęcamy do przyłączenia się do tej inicjatywy fizycznie poprzez dwie skarbonki, które mamy na oddziale a także poprzez utworzoną e-skarbonkę – podkreśla lekarz kierujący oddziałem dr n. med Joanna Hurkała.

e-skarbonka Oddziału Noworodków

z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP <==

 

Pododdział Intensywnego Nadzoru Noworodka powstał na początku 2021 roku. W ubiegłym roku pomógł 146 noworodkom z blisko 1500, które urodziły się w bocheńskim szpitalu. To dzieci z wadami, infekcjami, czy zaburzeniami adopcyjnymi. Wszystkie wymagały szczególnej opieki.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze a także wyposażeniu pododdziału pomoc uzyskują tu dzieci o niskiej masie urodzeniowej i wcześniaki od 32. tygodnia ciąży. Dzieci wymagające wstępnej diagnostyki zespołów zaburzeń oddechowych i wad wrodzonych w tym infekcji wrodzonych, czy też wad serca.

fot. Szpital Powiatowy w Bochni

Powiat Bocheński

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button