EdukacjaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

Sukces uczennicy Ekonomika

Sukces uczennicy „Ekonomika” w 25 edycji Małopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości Jednostek Gospodarczych.

Konkurs Wiedzy z Rachunkowości Jednostek Gospodarczych rozpoczął się od etapu szkolnego, w którym wzięło udział 328 uczniów z 20 małopolskich szkół ponadpodstawowych. Do II etapu zakwalifikowało się 40 najlepszych uczniów z 14 szkół. Obejmował część pisemną, w której uczniowie odpowiadali na 40 pytań testowych oraz część praktyczną, w której uczniowie rozwiązywali 4 zadania sytuacyjne. W tej części konkursu wyłoniono 14 najlepszych uczestników, którzy przeszli do etapu finałowego.

W finale każdy uczeń odpowiadał na 3 pytania z obszaru rachunkowości jednostek gospodarczych, a ich odpowiedzi oceniane były przez Komisję Konkursową w składzie: dr Małgorzata Szulc, wiceprezes Zarządu Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w Krakowie, dr Stanisław Kowalski, Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Karolina Marzec-Balinow przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży, dr Paweł Zieniuk przewodniczący Komisji ds. Edukacji, Włodzimierz Lurka, Dyrektor Biura Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w Krakowie, oraz Pani Anna Brynczka ubiegłoroczna laureatka konkursu.

W II etapie konkursu wzięły udział trzy uczennice klasy IV technikum w Zespole Szkół nr 3, kształcące się w zawodzie technik ekonomista, Agata Trojan, Aleksandra Kamyczek oraz Natalia Majta. W części finałowej zmagań, Natalia Majta zajęła III miejsce, czym podtrzymała szkolną tradycję wysokich lokat zajmowanych w tym konkursie przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Bochni.

Uczniowie jak i nauczyciele-opiekunowie II etapu konkursu, otrzymali vouchery na jednodniowe szkolenie, organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w Krakowie.

Najlepsza trójka uczniów w kokursie, oprócz nagród rzeczowych, otrzymała również nagrody pieniężne oraz vouchery na bezpłatny pierwszy rok studiów dziennych w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie, na kierunku finanse i rachunkowość.

Nauczyciele, opiekunowie merytoryczni uczniów za przygotowanie uczestników do konkursu, otrzymali vouchery na bezpłatne, dowolne studia podyplomowe, również w WSEI w Krakowie.

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom konkursu gratulujemy a Natalii życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym a później w rozwijaniu swoich umiejętności z rachunkowości na studiach wyższych. Opiekunem merytorycznym uczniów z ramienia szkoły, była Elżbieta Madej.

W tym roku po raz kolejny współorganizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

sk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button