Powiat BocheńskiWiadomości

Bochnia / 2. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N / 22-23 kwietnia 2022 r.

Już dzisiaj — w piątek (22 kwietnia 2022 r. ) startuje 2. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N, który potrwa cały weekend. Niekwestionowane święto podróżników to przede wszystkim okazja do spotkania się z zaproszonymi festiwalowymi gośćmi.

W piątek na scenie wystąpią Ewa Wachowicz i Klaudia Cierniak-Kożuch, które opowiedzą o wspólnie realizowanym projekcie „Wulkany świata – Korona Wulkanów Ziemi”. Sobotni wieczór będzie okazją do poznania Piotra Pustelnika i wysłuchania opowieści o jego fascynującym życiu i górach, które pokochał całym sercem. Trzeci dzień imprezy to gratka dla fanów motoryzacji. Ola Trzaskowska zabierze widzów na motocyklową wyprawę w Himalaje i to w wersji babskiej – „tylko dla Orlic”. Na zakończenie podróżniczego weekendu Janek Mela opowie o przekraczaniu własnych granic i o tym, że „niemożliwe” to tylko wymówka.

To raptem kilka atrakcji i tematów spotkań, które skrywa bogaty program 2. Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N. Bowiem w ciągu 3 dni na scenie Kina Regis pojawi się aż 19 osobistości z podróżniczego, górskiego i sportowego świata. Festiwalowy weekend to 14 niesamowitych prelekcji, dzięki którym widzowie przeniosą się w różne zakątki globu od Małopolski, przez Gruzję, Japonię, Nową Zelandię, Himalaje aż do biegunów Ziemi. Będzie różnorodnie i ciekawie. To będzie czas inspiracji do odkrywania zakątków globu i wyruszenia w świat.

Bilety na każdy dzień imprezy można nabyć w systemie rezerwacyjnym Kina Regis: bilety.kino.bochnia.pl
Udział w Festiwalu 50°N to także realna pomoc dla Ukrainy. Organizatorzy Festiwalu zdecydowali się na wsparcie potrzebujących, dlatego 15 zł od każdego sprzedanego biletu zostanie przekazanych na rzecz wybranej organizacji, niosącej pomoc naszym sąsiadom.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook www.facebook.com/50NFestiwal oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

2. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia – Stefana Kolawińskiego.
Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie. Partnerem Strategicznym Festiwalu jest LOTTO, Partnerem Złotym ERGO Ubezpieczenia Podróży, zaś Partnerem Organizacyjnym – Bochnia.

Festiwal 50°N

PLAKAT

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button