Wiadomości
Trending

Blisko 25 milionów złotych dla małopolskich samorządów

Kończymy rok z przytupem! W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie odbyło się przekazanie aneksów do dziesięciu umów na przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji społecznej, fizycznej, gospodarczej i przestrzennej na terenie województwa, ale także czterech umów na budowę i modernizację dróg lokalnych. Wszystko to w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Łączna kwota przekazanych dziś środków to blisko 25 milionów złotych!

Gminy: Andrychów, Borzęcin, Klucze, Szczurowa, Wadowice, Wojnicz i Wolbrom oraz miasta Gorlice i Kraków mogą cieszyć się na progu nowego roku dodatkowymi środkami z funduszy unijnych, które przyznał im zarząd województwa. To pieniądze na rewitalizację przestrzeni publicznych w tych miejscowościach.
Ponadto, gminy Jodłownik, Nawojowa, Nowy Wiśnicz i Powiat Bocheński otrzymali dofinansowanie na budowę lub modernizację dróg lokalnych. To projekty, które znajdowały się na liście rezerwowej.

Nasze spotkania indywidualne nie oddają ogromu pracy, którą wspólnie wykonaliśmy dla Małopolski. Spotkanie takie jak dziś pokazuje jak wiele wspólnie robimy i jak Małopolska pięknieje! Jest to bardzo budujące – mówił marszałek Witold Kozłowski.

malopolska.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button