Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

W Sufczynie i Dębnie Inspekcja Transportu Drogowego złapała „magnesiarza” z Rumuni / 10 maja 2021 r.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zważyli i wycofali z ruchu nienormatywne pojazdy rozjeżdżające drogi krajowe. 10 maja 2021 r. w Sufczynie i Dębnie zatrzymano dwie przeładowane ciężarówki.

Małopolscy inspektorzy ITD z Krakowa na drodze krajowej 94 w Sufczynie zatrzymali ciężarówkę przewożącą żwir z budowy nowej A4 (węzeł Bochnia). Funkcjonariusze zważyli samochód i okazało się, że jego rzeczywista masa całkowita wynosi ponad 39 ton. To o 5 ton więcej niż jego dopuszczalna masa całkowita. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą wysokości 5 tys. zł, a kierowcę ukarano mandatem karnym.

Również 10 maja małopolscy inspektorzy na drodze nr 94 w Dębnie zatrzymali do kontroli pojazd należący do polskiego przewoźnika, którym wykonywano przewóz koncentratu pomidorowego w beczkach metalowych. Został zważony. Nacisk pojedynczej osi napędowej wyniósł 14,48 ton i tym samym przekraczał dopuszczalny nacisk osi wynoszący 11,5 tony o prawie 3 tony. Dodatkowo w trakcie kontroli inspektorzy ujawnili uszkodzoną plombę na impulsatorze skrzyni biegów. W związku z powyższymi naruszeniami wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą w wysokości 16 tys. zł.

foto: zdjęcie ilustracyjne gitd.gov.pl

gitd.gov.pl

Powiązane artykuły

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button