Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Śmiertelny wypadek w Cikowicach. Nie żyje 29 latka z Powiatu Brzeskiego

W poniedziałek 15 listopada 2021 r. służby ratownicze zostały poinformowane o potrąceniu kobiety przez pociąg IC. Do wypadku doszło kilkanaście minut przed godziną 12.

Jak informuje portal bochnia112.pl poszkodowana to 29-letnia kobieta, mieszkanka powiatu brzeskiego. Niestety na skutek odniesionych obrażeń, pomimo wysiłku lekarzy zmarła w szpitalu.

– „Informację o potrąceniu na torach otrzymaliśmy o godz. 11:25. Do zdarzenia doszło na torach kolejowych w miejscowości Cikowice.

N/n kobieta z niewyjaśnionych powodów znalazła się na torach i wpadła pod pociąg. Kobieta została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Trwa ustalanie jej tożsamości. Maszynista był trzeźwy. Na ten moment ruch pociągów jest całkowicie zamknięty. Na miejscu pracują służby pod nadzorem prokuratury. Ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.” – poinformował w rozmowie z redakcją portalu Bochnia112.pl rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bochni sierż. sztab. Daniel Bułatowicz.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Bochnia oraz OSP KSRG Stanisławice, OSP Damienice i OSP Proszówki. Działania prowadzili również policjanci oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

– Zadania strażaków polegały na ewakuacji podróżnych z pociągu i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobą przebywającym na peronie po wznowieniu ruchu kolejowego – relacjonują strażacy z OSP Proszówki.

Bezpośrednio po zdarzeniu ruch pociągów na trasie Bochnia-Kraków został czasowo wstrzymany. Na miejscu w celu ustalania przyczyn zdarzenia czynności prowadzili policjanci oraz prokurator.


foto: OSP Proszówki
IB / OSP Proszówki / bochnia112

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button