Wiadomości
Trending

Blisko 2,4 mln złotych na drogę Bochnia – Uście Solne – Barczków

Powiat bocheński pozyskał kolejne dofinansowanie na przebudowę dróg. Tym razem to blisko 2,4 miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na rozbudowę drogi powiatowej Bochnia – Uście Solne – Barczków. Umowę z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego odebrał wicestarosta Ryszard Drożdżak.

Otrzymane wsparcie w wysokości blisko 2,4 mln złotych pozwoli przeprowadzić kolejny etap rozbudowy tej drogi od strony Bochni. Dzięki tej inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, polepszenie dostępności komunikacyjnej, poprawa dojazdu do obiektów użyteczności publicznej oraz wzrost atrakcyjności inwestycyjnej regionu.

To ważna droga dla naszego powiatu i naszych mieszkańców. Udało nam się pozyskać środki, które pozwolą nam wykonać kolejny etap tej strategicznej inwestycji drogowej. W 2021 roku rozbudowaliśmy ponad 1,5 kilometrowy odcinek tej drogi w Majkowicach i o wartości przekraczającej 8 milionów złotych. Wielu obiecywało nam wsparcie finansowe dla tego przedsięwzięcia po wypełnieniu kuponów, ale to były tylko obietnice. Tym razem udało się nam uzyskać konkretne środki, a już niebawem będziemy składać wniosek o kolejne dofinansowanie — wyjaśnia Adam Korta Starosta Bocheński

To jedna z najważniejszych dróg powiatowych, która czeka na przebudowę. Powiat ma przygotowaną już dokumentację projektową dla całej inwestycji, która obejmuje m.in. poszerzenie i dostosowanie drogi  do obowiązujących parametrów, budowę chodnika, poboczy i nowego odwodnienie tej drogi pomiędzy Bochnią a Bogucicami. Przebudowane zostaną również skrzyżowania, zjazdy oraz infrastruktura techniczna kolidująca z inwestycją. Wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome i pionowe.

[sk]

Fot. UMWM w Krakowie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button