Powiat BocheńskiWiadomości

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie

Z powodu intensywnych opadów deszczu oraz znacznego wezbrania rzek i potoków, starosta bocheński, dzisiaj o godz. 8.00 wprowadził alarm przeciwpowodziowy na terenie części powiatu obejmujący gminy: Łapanów, Bochnia oraz miasto Bochnia.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzega, że w ciągu najbliższych godzin tj do 22 czerwca do godz 9.00 w wyniku prognozowanych w dalszym ciągu intensywnych opadów deszczu w zlewniach Małej Wisły, Przemszy, Soły, Skawy, Raby, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły, Dunajca i Ropy na terenie województwa spodziewane są wzrosty poziomu wody przy przekroczonych stanach alarmowych.

Prognozowane intensywne opady deszczu, w tym także burze, powodować będą wzrosty poziomu wody, miejscami gwałtowne, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Lokalnie zostaną przekroczone kolejne stany alarmowe. Na Wiśle wystąpi szybki wzrost poziomu wody do strefy wody wysokiej. Prawdopodobieństwo przekroczenia stanów alarmowych wynosi 80%.
Ponadto Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał 2 stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem. Ostrzega o wystąpieniu opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, miejscami od 30 do 60 mm, lokalnie 80 mm. W trakcie mogą występować burze z porywami wiatru do 80 km/h, lokalnie grad.

IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button