Powiat BocheńskiWiadomości

Powiat wsparł spółki wodne

Starosta Bocheński Adam Korta wręczył przedstawicielom trzech spółek wodnych symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania na bieżące utrzymanie wód i konserwację urządzeń wodnych na terenie powiatu bocheńskiego w bieżącym roku.

Wsparcie w łącznej wysokości ponad 36 tys. zł z trafi do spółek w Drwini i Rzezawie oraz do Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Bochni.

Duże opady za każdym razem ujawniają, że rowy i inne urządzenia melioracyjne na terenie powiatu bocheńskiego są przyczyną licznych podtopień i opóźnień w spływie wód. Odpowiadające za ich stan spółki wodne nie mają wystarczających środków finansowych. Dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu środków finansowych dla tych spółek – wyjaśnia starosta bocheński Adam Korta.

Do Gminnej Spółki Wodnej w Rzezawie trafi 14 500,00 zł z przeznaczeniem na modernizację i konserwację ponad 1500 metrów rowów melioracyjnych w Rzezawie oraz 330 metrów w Ostrowie Królewskim. Dzięki dotacji w wysokości ponad 14 tysięcy złotych zostanie przeprowadzona konserwacja ponad 1000 metrów rowów w Majkowicach. Natomiast Spółka Wodna w Drwini otrzymała blisko 8 tysięcy złotych z przeznaczeniem na modernizację rowu melioracyjnego o długości 1000 mb w miejscowościach Zielona i Wola Drwińska.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button