Powiat BocheńskiWiadomości

Powiat przygotowuje się do masowych szczepień

Trwają przygotowania do organizacji masowych punktów szczepień w powiecie bocheńskim pod hasłem Bocheńszczyzna się szczepi!. Takich punktów na powiatowej mapie będą dwa, zlokalizowane w halach Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.

Jest to z pewnością bardzo duże wyzwanie logistyczne, które będzie towarzyszyć nam przez kilka miesięcy, dlatego dogrywamy wszelkie szczegóły związane ze sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniem szczepień mieszańców naszego powiatu – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Miejsca te zostały wybrane przede wszystkim w związku z dogodną lokalizacją i odpowiednim zapleczem. Są to miejsca dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, z łatwym dojazdem dla mieszkańca i parkingiem.
Szczepienia ruszą prawdopodobnie po 19 kwietnia i będą realizowane od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 18.00, a za obsługę medyczną odpowiadać będzie Szpital Powiatowy w Bochni.

Każdy z punktów zostanie podzielony na dwie część dla pacjentów oczekujących na szczepienie i tych po szczepieniu.  Wstępnie planowane jest uruchomienie 5 stanowisk kwalifikacji i szczepień pacjentów oraz stanowiska informacyjno – rejestracyjne w każdym ze wskazanych przez nas punkcie. Stanowiska zostaną wyposażone w sprzęt biurowy, komputerowy, lodówkę czy tez urządzenie chłodnicze do przechowywania szczepionek.  Każdy z punktów zostanie wyposażony m.in. w środki medyczne, zestawy do udzielania pierwszej pomocy czy środki  dezynfekcyjne.

Zgodnie z wytycznymi  Prezesa Rady Ministrów musimy być przygotowani na zaszczepienie minimum 200 osób dziennie. Docelowo jednak chcielibyśmy tą ilość zwiększyć do 600 osób dziennie w każdym punkcie. Kluczowe znaczenie jednak ma ilość szczepionek, które otrzymamy, jak również ilość chętnych do ich przyjęcia.

Starostwo Powiatowe w Bochni planuje przeprowadzenie kampanii informacyjnej. Do każdego gospodarstwa domowego na ternie Powiatu Bocheńskiego zostaną rozesłane materiały informujące o możliwości udziału w szczepieniach masowych wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19.

Przede wszystkim czekamy na dokładne wytyczne i zalecenia od Wojewody Małopolskiego, które powinny dotrzeć do każdego samorządu.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button