Powiat BocheńskiWiadomości

Wyrusz na lipnickie szlaki / 29 maja 2021 r.

Gmina Lipnica Murowana wraz z Gminnym Domem Kultury otwiera cykl wycieczek pieszych pn. „LIPNICKIE SZLAKI”. Na najbliższą zapraszamy już 29 maja (sobota). Trasa: Lipnica Murowana – Iwkowa – wieża widokowa na „Szpilówce”.

Będzie to znakomita okazja do bliższego zapoznania się z najpiękniejszymi miejscami, historią, znanymi postaciami i przyrodą naszego regionu. Spotkamy się na lipnickim rynku, pod pomnikiem św. Szymona, skąd udamy się na spacer, podczas którego zwiedzimy najważniejsze zabytki Lipnicy, w tym kościół św. Leonarda z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wkroczymy na historyczny „Szlak węgierski”, gdzie wędrować będziemy drogą pokonywaną przed wiekami przez kupców, wszelkiej maści poszukiwaczy przygód oraz… naszych dawnych władców. Maszerując wspaniałymi pogórzańskimi lasami w majowej szacie, dotrzemy do „Krzyża powstańców styczniowych” i na szczyt Szpilówki, aby z wieży widokowej podziwiać najpiękniejsze panoramy widokowe w okolicy. Powrót do rynku w Lipnicy poprowadzony będzie „ścieżkami partyzanckimi”, a spacer zakończymy pod „Dworem Ledóchowskich”, wspominając św. Urszulę w dniu jej wspomnienia liturgicznego.

Start w sobotę 29 maja 2021 r. o godzinie 11.00; długość trasy 10 km; wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK o/Bochnia. Koszty uczestnictwa: bilet wstępu do kościoła św. Leonarda.


GDK Lipnica Murowana
PLAKAT

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button