Powiat BocheńskiWiadomości

Zarząd Powiatu z absolutorium i wotum zaufania

Podczas dzisiejszej sesji, Rada Powiatu w Bochni udzieliła jednogłośnie wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu w Bochni. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe powiatu za 2020 r.

Głosowanie nad udzieleniem absolutorium z wykonania budżetu powiatu oraz zatwierdzeniem sprawozdania finansowego poprzedzone zostało odczytaniem opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie i Komisji Rewizyjnej. Obie opinie były pozytywne. Radni debatowali również nad raportem o stanie powiatu za 2020 rok.

W wyniku głosowania Rada Powiatu jednogłośnie zdecydowała zarówno o udzieleniu wotum zaufania zatwierdzeniu sprawozdania finansowego powiatu, jak i udzieleniu zarządowi powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Bocheńskiego za rok 2020.

Podsumowując można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że rok 2020 był czasem trudnym, ale pomimo pandemii udało się przeprowadzić wiele inwestycji, które stały się kolejnym etapem rozwoju Powiatu Bocheńskiego. Jako Zarząd Powiatu staraliśmy się sprostać założonym celom i wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców, którym dziękuję za zaangażowanie i zgłaszanie do nas swoich pomysłów i uwag. Jesteśmy otwarci na konsultacje i rozmowy, zdajemy sobie sprawę z ogromu potrzeb. Zarząd określa swoje priorytety w sposób rzetelny i sprawiedliwy, z uwzględnieniem potrzeb każdej gminy – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.
W imieniu Zarządu Powiatu dziękuję pracownikom i dyrektorom Starostwa Powiatowego, wszystkim dyrektorom i pracownikom jednostek organizacyjnych za wytężoną pracę. Dziękuję mediom za współpracę i informowanie mieszkańców Powiatu Bocheńskiego o ważnych lokalnych sprawach. Dziękuję wszystkim parlamentarzystom z naszego okręgu za wsparcie w pozyskiwanych środkach i realizowanych inwestycjach. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Wójtów i Burmistrzów oraz Zarządu Województwa Małopolskiego za otwartość i wspólną pracę na rzecz rozwoju powiatu. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pani Przewodniczącej i Rady Powiatu w Bochni – dodaje starosta.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button