Powiat BocheńskiWiadomości

Pierwszy dzwonek w mechaniku / zdjęcia

Prawie 4800 uczniów rozpoczęło dziś rok szkolny w powiecie, w tym blisko 1200 uczniów klas pierwszych. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Bochni uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Włodzimierz Bernacki oraz Starosta Bocheński Adam Korta.

Zespół Szkół nr 1 w Bochni, czyli popularny mechanik to największa szkoła w powiecie Bocheńskim. W tym roku będzie do niej uczęszczało ponad 1700 uczniów. Tak duża liczba uczniów spowodowała, że w uroczystej inauguracji roku szkolnego na hali sportowej wzięły udział tylko pierwsze klasy.

– Dziś, 1 września, jak co roku, radośni, wypoczęci i pełni zapału zasiedliście w ławach szkolnych. Ciekawi nowych wyzwań oraz nieodkrytych dróg i ścieżek, jakie czekają na Was u progu nowego roku szkolnego. Głęboko wierzę, że odkrywanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności będzie dla Was nieustająco fascynującym doświadczeniem – mówił Starosta Bocheński Adam Korta.

W czasie uroczystości dyrektor szkoły Jan Balicki odebrał ślubowanie od pierwszoklasistów. Uczniowie ze starszych klas przygotowali również program z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

W szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Bocheński naukę rozpoczęło dziś 4790 uczniów w 167 oddziałach. Do klas pierwszych przyszło 1181 uczniów.

Liczba uczniów w poszczególnych szkołach kształtuje się to następująco:

I Liceum Ogólnokształcące – 919 uczniów;

II Liceum Ogólnokształcące – 506 uczniów;

Zespół Szkół nr 1 w Bochni – 1706 uczniów;

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni – 640 uczniów;

Zespół Szkół Nr 3 w Bochni – 730 uczniów;
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie – 289 uczniów.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button