Powiat BocheńskiWiadomości

Drogowe podsumowanie akcji „Znicz 2021” w powiecie bocheńskim

Tegoroczna akcja „Znicz 2021” trwająca od piątku 29.10. do wtorku 02.11. dobiegła końca. Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu bocheńskiego czuwali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni. W tym okresie na terenie powiatu odnotowano 3 wypadki drogowe, 11 kolizji, ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jedno przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 80 km/h.

Na bocheńskim terenie, podczas akcji Znicz, tak, jak i w latach poprzednich – nad bezpieczeństwem na drodze czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Na trasach wyjazdowych z miasta można było spotkać większą ilość patroli. Funkcjonariusze kontrolowali poziom płynności ruchu, sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i z właściwą prędkością. Policjanci kontrowali także trzeźwość kierujących, sprawdzali stan techniczny pojazdów, jak również korzystanie z pasów bezpieczeństwa i z fotelików – w przypadku przewożenia dzieci.
W ciągu kilku dni związanych z akcją, na terenie powiatu bocheńskiego odnotowano 14 zdarzeń drogowych – 3 wypadki i 11 kolizji. Wśród nich było zdarzenie drogowe, do którego w niedzielę doprowadził 35-letni mieszkaniec Bochni. Mężczyzna, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia, spowodował kolizję z innym pojazdem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Bardzo szybko został namierzony i zatrzymany przez bocheńskich funkcjonariuszy.
Oprócz wymienionej wyżej sytuacji, policjanci ujawnili jeszcze trzy osoby, kierujące po alkoholu.
W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h na godzinę w terenie zabudowanym prawo jazdy straciła jedna osoba. W dniu Wszystkich Świętych w godzinach wieczornych i nocnych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami na drodze krajowej nr 94. O godzinie 22:30, w miejscowości Łapczyca namierzyli oni samochód marki Mercedes, którego kierujący jechał 130 km/h w obszarze zabudowanym, przy ograniczeniu dozwolonej prędkości do 50 km/h. Tym samym kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Mężczyzna był trzeźwy. 20-letni mieszkaniec powiatu wielickiego stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button