Powiat BocheńskiWiadomości

5 mln zł na zakup nowych autobusów

Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski wraz z Mariuszem Zającem Radnym Rady Powiatu Bocheńskiego, podczas roboczej wizyty w Rejonowym Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym sp. z o.o. przekazali na ręce wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka, w obecności pracowników Spółki, symboliczny czek o wartości 3 920 000 zł na zakup nowych autobusów z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem Gmina planuje zakupić aż siedem autobusów. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych 5 mln złotych. Pozostała kwota tj. 1 080 000 zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Bochnia.

– Wielkim orędownikiem tego inwestycyjnego przedsięwzięcia, które przyczyni się do komunikacyjnego komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Bocheńskiej był radny powiatu Mariusz Zając. Gratuluję radnemu oraz władzom gminy skuteczności w pozyskaniu środków finansowych na ten cel. To kolejny dowód jak obecny Rząd RP pod kierownictwem Premiera Mateusza Morawieckiego wspiera polskie samorządy – podkreślił w mediach społecznościowych Poseł Wiesław Krajewski.

Podczas spotkania przybyłych gości z pracownikami Prezes Zarządu spółki przedstawił zasady funkcjonowania firmy oraz zakres jej działalności.
Nowe autobusy będą służyły nie tylko do obsługi transportu publicznego, ale również w dowożeniu dzieci do szkół. Gmina planuje zakup pojazdów spalinowych z silnikami spełniającymi normy EURO 6.

– Kiedy kilka lat temu zostałem wójtem, najważniejszymi celami do zrealizowania – jeżeli chodzi o RPK sp. z o.o. – było zorganizowanie nowego miejsca dla prowadzenia tej działalności, tak aby pracownicy mieli godne warunki do pracy oraz wymiana taboru, który był w fatalnym stanie. W 2016 roku udało się kupić nieruchomość, gdzie przenieśliśmy firmę i z czasem rozszerzyliśmy znacząco zakres świadczonych usług – a teraz – dzięki pozyskanym środkom, uda się wymienić aż 70 % taboru – powiedział Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia – Dziękuję Panu Wiesławowi Krajewskiemu Posłowi na Sejm RP, który był bardzo zaangażowany w pomoc przy pozyskaniu tych środków finansowych. Gmina nie mogłaby otrzymać na ten cel dofinansowania z żadnego innego źródła, więc wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład świetnie się wpisało w nasze zapotrzebowanie – dodaje Wójt.


IB

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button