Powiat BocheńskiWiadomości

Bocheńscy policjanci zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier

Wspólna akcja bocheńskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie pozwoliła zabezpieczyć trzy zestawy komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych w Bochni. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji prowadzonej przez bocheńskich funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci posiadali bowiem informację, że zestawy komputerowe znajdujące się w jednym z bocheńskich lokali mogą służyć do nielegalnych gier hazardowych.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie skontrolowali posesję w centrum Bochni. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili trzy maszyny (zestawy komputerowe z telefonami służącymi do kredytowania gier) mające służyć do gier losowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Małopolski Urząd Celno – Skarbowy.

Posiadanie automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji) zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych, w kwocie łącznej nawet miliona ośmiuset tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega osoba urządzająca nielegalne gry, oraz właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych oprócz wysokiej grzywny grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button