Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Rajbrot. Pijany kierowca rozbił samochód. Próbował uciekać przed policją

W Rajbrocie policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zatrzymali mężczyznę, który mając prawie 2 promile alkoholu i nie posiadając prawa jazdy kierował samochodem osobowym. Mężczyzna jechał też zdecydowanie za szybko, co sprawiło, że na łuku drogi stracił panowanie na pojazdem i zjechał z kilkumetrowej skarpy. 33-latek na widok kierujących się w jego stronę policjantów wysiadł z pojazdu i próbował przed nimi uciekać pieszo.

W niedzielę 27 lutego 2022 r., tuż po godzinie 21, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrał zgłoszenie z miejscowości Rajbrot. Z otrzymanej informacji wynikało że, kierujący samochodem marki BMW miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, co mogło świadczyć o tym, że znajduje się po spożyciu alkoholu.

Na miejsce skierowani zostali policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Patrolujący miejscowość mundurowi, bardzo szybko ujawnili bmw, które jechało w przeciwnym kierunku. Policjanci natychmiast zawrócili i pojechali za nim. Gdy dogonili bmw było już poza drogą. W wyniku zbyt dużej prędkości kierujący nim stracił bowiem panowanie nad samochodem i na łuku drogi zjechał z kilkumetrowej skarpy.

Funkcjonariusze ruszyli w stronę pojazdu, aby udzielić pomocy kierowcy, który mógł odnieść obrażenia. Ten, jednak, na ich widok wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pieszym pościgu, mundurowi ujęli mężczyznę.

Został on wylegitymowany oraz sprawdzono stan jego trzeźwości. 33-latek z gminy Łososina Dolna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 33-latek został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat oraz wysoka grzywna. Oprócz tego czeka go spraw w sądzie za kierowanie pomimo braku uprawnień i spowodowanie zagrożeni w ruchu drogowym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button