Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym / zdjęcia

W Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizację w dwóch kategoriach wiekowych wygrali kolejno uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Wielkich. Zwycięzcy będą reprezentować powiat bocheński w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w maju.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu miał miejsce powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem turnieju był Urząd Miasta Nowy Wiśnicz, a patronat nad nim objęło Starostwo Powiatowe w Bochni. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego, którzy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: pierwszą – uczniowie w wieku 10-12 lat oraz drugą – pozostali uczniowie. W ramach turniejowej rywalizacji uczestnicy mieli do wykonania następujące zadania:

– test wiedzy teoretycznej, w którym odpowiadali na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego
– test praktyczny – sprawdzenie umiejętności jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego

Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwał jego sędzia główny oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Mundurowi oceniali uczniów biorących udział w zawodach oraz dawali im praktyczne wskazówki związane z bezpiecznym poruszaniem się rowerem na drodze.

Wśród szkół I miejsce w kategorii I zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach. I miejsce w kategorii II wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Wielkich. Uczniowie tych placówek będą reprezentować powiat bocheński w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 11-12 maja br. w Mikluszowicach.

Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii oraz wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach wręczyli obecni na turnieju: Burmistrz Miasta Nowy Wiśnicz Małgorzata Więckowska, Przewodniczący Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala, który wchodzi w skład Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wszystkim biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy.

policja.gov.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button