Wiadomości

Odpocznijcie. Zróbcie sobie cyfrowy detoks

Do udziału zapraszają Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii oraz Fundacja Auxilium, która prowadzi sieć poradni Arka.

Celem organizatorów jest udzielenie pomocy rodzicom, którzy chcą odtrucia dzieci i młodzieży po  przymusowym siedzeniu w domu i nadmiernym korzystaniu z nowych technologii, wymuszonych okolicznościami, zbudowania nowych (zdrowych) nawyków używania nowych mediów (i wyjścia z zachowań ryzykownych – ewentualnie pierwszych kroków do wyjścia z uzależnienia), przygotowania ich na nowe wyzwania, łącznie z planem awaryjnym na wypadek, gdyby pandemia odrodziła się jesienią.

Detoks cyfrowy (post cyfrowy) oznacza czas zaprzestania korzystania z urządzeń elektronicznych, takich jak smartfon, tablet, laptop, komputer. W ramach detoksu cyfrowego wyeliminowany lub znacznie zredukowany zostaje interaktywny czas ekranowy.

Celem dektoksu cyfrowego jest pozwolenie układowi nerwowemu do powrotu do optymalnego stanu, przywrócenie naturalnych poziomów wydzielania neuroprzekaźników i hormonów.

Jak wykazuje praktyka kliniczna, minimalnym czasem potrzebnym na skuteczny detoks cyfrowy są 3 tygodnie.

Szczegóły programu znajdziecie TUTAJ <==

Tarnowski Gość Niedzielny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button