Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Ja swojej postawy i poglądów nie zmienię bez względu na polityczne konsekwencje. Czesław Kwaśniak nie jest już w Ruchu Narodowym

We wtorek 15 listopada 2022 r. Czesław Kwaśniak rozesłał do mediów lokalnych informację nt. decyzji o odwołaniu go z grona członków Ruchu Narodowego. Powodem niniejszej decyzji miał być udział Czesława Kwaśniaka w Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach.

– Ja swojej postawy i poglądów nie zmienię bez względu na polityczne konsekwencje – napisał w swoim oświadczeniu Czesław Kwaśniak.

Poniżej przedstawiamy pełną treść oświadczenia.

Tarnów 15.11.2022r.

Oświadczenie

Szanowni Państwo, Drodzy przyjaciele,

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację o odwołaniu mnie z grona członków Ruchu Narodowego. Poinformowano mnie, że powodem niniejszej decyzji jest mój udzial, (jako przedstawiciela NSZZ Solidarność) w patriotycznym wydarzeniu organizowanym od przeszło 30 lat w Wierzchosławicach. Mowa oczywiście o Zaduszkach Witosowych 2022. Mieszkam w Tarnowie, pochodzę z Borzęcina (miejscowości ościenne Wierzchosławic). W tej uroczystości niejednokrotnie miałem przyjemność uczestniczyć, jak również będę uczestniczył w następnych latach.

Uprzejmie informuję, że akceptuję tę decyzję kolegów z Ruchu Narodowego, choć nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego postać tak wybitnego Polaka jak Wincenty Witos może środowisko patriotyczne dzielić. Wincentego Witosa podobnie jak Romana Dmowskiego czy Józefa Piłsudskiego traktuję jako jednego z najwybitniejszych postaci nowożytnej Polski. Uważam, że jest postacią, która jak wyżej wymieniona dwójka MUSI łączyć a nie dzielić, szczególnie w tak trudnym dla Polski jak teraz okresie, gdy zagrożenie zza naszej wschodniej granicy stało się jak nigdy realne. Wincenty Witos jest też naszym lokalnym bohaterem. Bohaterem Ziemi Tarnowskiej. Urodzony w naszym powiecie, działający na rzecz zwykłych ludzi, aż do samej śmierci lokalny patriota.

Szanowni Państwo, drodzy przyjaciele, członkowie Ruchu Narodowego. Jak już pisałem, ze zdumieniem przyjmuję decyzję Zarządu lut Życzę Wam powodzenia w dalszym rozwijaniu organizacji, listopadowej refleksji na temat patriotyzmu, który przecież nie jest jednowymiarowy. Myślę, że jeszcze nieraz spotkamy się wspólnie podczas narodowych wydarzeń.

Ja swojej postawy i poglądów nie zmienię bez względu na polityczne konsekwencje. Zawsze będę stal po stronie ludzi, lokalnego patriotycznego środowiska, wiary chrześcijańskiej i budowania wspólnoty ponad partyjnymi szyldami.

Będę wspierał środowiska, dla których te wartości są równie bliskie Już poza Ruchem Narodowym.
Z wyrazami szacunku
Czesław Kwaśniak

IB

Oświadczenie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button